این رژیم مخلوطی از گوشت، ماهی، میوه، سبزیجات، غلات و غیره است، یک رژیم غذایی همه چیز خوار شامل غذاهای گیاهی و حیوانی است.

این رایجترین رژیم غذایی در بین انسان‌ها است، و  بسیاری دیگر از حیوانات نیز همه چیزخوار هستند، از جمله بسیاری از خرس‌ها‌، پرندگان‌، جوندگان و سایر پستانداران کوچک. طیف گسترده‌ای از رژیمهای غذایی همه چیزخوار وجود  دارد‌، بنابراین می‌توان کلیات آن  را انجام داد. با این حال، یک رژیم غذایی متعادل همه چیزخوار همه مواد مغذی لازم را برای بدن را فراهم و به سلامتی فرد کمک می‌کند.

 

فواید:

یک رژیم غذایی همه چیزخوار دارای غذاهای سالم و مفید می‌باشد، این رژیم غذایی هم از گوشت و هم از گیاهان  بهره می‌برد.

 

گوشت‌های نسبتاً کم چرب(گوشت قرمز و بوقلمون بدون پوست)، ویتامین‌های گروه B، ویتامین E و مواد معدنی از جمله منیزیم، آهن و روی را تأمین می‌کنند.

علاوه بر این، خاطرنشان می‌کند که ویتامینها و مواد معدنی موجود در غذاهای گیاهی می‌توانند از چاقی محافظت کرده و از بیماری‌های قلبی، سکته، سنگ کلیه، ضعیف شدن استخوان، دیابت و سرطان جلوگیری کنند. علاوه بر این ، "مجله آمریکایی تغذیه بالینی" در یک مطالعه در سال 1999 گزارش داد که شرکت کنندگانی که از یک رژیم غذایی همه چیز خوار پیروی می‌کردند و در تمرینات قدرتی شرکت می‌کردند، نسبت به رژیم گیاهخواران که در همان  تمرینات شرکت می‌کردند، عضله بدون چربی بیشتری کسب کردند.

 

همه کسانی که از یک رژیم همه‌چیزخواری متعادل پیروی می‌کنند، به احتمال زیاد تمام مواد مغذی ضروری خود را از طریق غذاهایی که به طور منظم می‌خورند، دریافت می‌کنند، اما به  این نکته باید خیلی توجه کنند که هنوز هم باید مراقب نگرانی‌های تغذیهای باشند.

حتی‌الامکان مواد مغذی بالقوه مضر مانند سدیم، کلسترول، چربی ترانس، چربی اشباع و قند اضافه شده را  محدود کنند چون با این کار می‌توانند به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی و سایر بیماری‌های دژنراتیو کمک کنند.

به دلیل تنوع زیاد در رژیمهای غذایی همه چیزخوار، هیچ برنامه غذایی استانداردی وجود ندارد که اکثر مردم از آن پیروی کنند. بعضی از کسانی که این رژیم را دنبال می‌کنند در درجه اول گوشتخوار هستند و در هر وعده غذایی گوشت دارند. دیگران رژیم "انعطاف پذیر" را دنبال می‌کنند و به ندرت گوشت می‌خورند. در متعادل‌ترین برنامه‌های غذایی همه چیزخوار، وعده‌های  غذایی و میان وعده‌ها حاوی غذاهایی از هر پنج گروه اصلی هستند: لبنیات ، غذاهای غنی از پروتئین، میوه ها، سبزیجات و غلات.

با وجود مزایای بالقوه که در بالا بدان اشاره کردیم، پیروی از یک رژیم غذایی همه چیزخوار تضمین کننده بهبود سلامت یا تغذیه مطلوب نیست. پس قبل از اتخاذ هر برنامه جدید غذایی، با  پزشک تغذیه خود در مورد جزئیات رژیمتان صحبت کنید. خوب غذا خوردن شامل

تعادل، اعتدال و تغذیه آگاهانه ذهن است.

لیست غذاهای مجاز و غیر مجاز:

مجاز: همه چیز! گوشت، ماهی، غلات (به استثنای موارد خاص)، تخم مرغ، لبنیات، آجیل، دانه‌ها، سبزیجات، میوه و ...

غیر مجاز:  موردی که غیر مجاز باشد در این رژیم نیست.